Lyžování ve Francii

Francouzské Alpy - lyžování ve FranciiFrancie patří už velmi dlouhou dobu mezi nejnavštěvovanější státy nejen v Evropě, ale na celém světě. Kromě turistů přijíždějícími za historickými památky do hlavního města Paříže, míří tisíce lidí každoročně i do jihovýchodní části země, kde se na hranicích s Itálií a Švýcarskem rozprostírají Francouzské Alpy.

Většina lyžařských středisek jsou zmodernizovaná a nabízí kromě vynikajících lyžařských podmínek a dlouhých sjezdovek také různé typy ubytovacích zařízení i relaxačních a zábavních aktivit. Po celodenním lyžování si můžete zaplavat v bazénu, který je téměř v každém hotelu, vyzkoušet si saunu nebo si ještě trochu zacvičit v posilovně. Dámy určitě uvítají možnost zajít si na masáž nebo na některou kosmetickou proceduru.

Od lyžování si můžete také odpočinout při výletech po okolí na sněžnicích, vyzkoušet si můžete také jízdu na saních se psím spřežením. Pokud dáte přes den přednost těmto nebo jiným aktivitám můžete na sjezdovky vyrazit ještě večer, některé sjezdovky totiž nabízí i oblíbené noční lyžování.

Podívejte se na aktuální nabídků zájezdů do Francouzských Alp!

Co sem ale láká každoročně tisíce turistů jsou desítky kilometrů dlouhé a výborně udržované sjezdovky, ale také běžecké tratě. Lyžování ve Francii znamená jistotu skvělých sněhových podmínek, rozlehlých a každodenně udržovaných tratí. Mezi nejvyhledávanější lyžařská střediska patří resort Les Trois Vallée ,Tři údolí, který je tvořen údolími spojenými lanovkami a vleky. K dalším známým střediskům patří například Tignes, Les 2 Alpes nebo Val Thorens. Nejoblíbenějším střediskem je ale Chamonix, které se nachází pod nejvyšší evropskou horou. Do lyžařské oblasti Slide Zone ve středisku Les 2 Alpes míří především milovníci snowboardů.

Francouzské Alpy jsou vhodným místem i pro trávení rodinné dovolené. V každém středisku jsou sjezdovky rozlišeny podle náročnosti od nejsnadnější zelené až po náročnou černou. K dispozici jsou zde i školy lyžování.

© Copyright 2024 | Franouzské Alpy (Francie) | www.lyzovanifrancie.cz
Provozuje: MFAcko.cz