Lyžařská střediska ve Francouzských Alpách

Francouzské Alpy - středisko Tři údolíAž se budete chystat na svou dovolenou ve Francouzských Alpách, možná budete mít trochu problém s tím, vybrat si z velkého množství lyžařských středisek. Každé z nich přitom nabízí velmi dobré lyžařské podmínky i prvotřídní zázemí. Až na vrcholky sjezdovek vás vyvezou ty nejmodernější sedačkové vleky určené pro 4-6 osob.

Francouzská zimní střediska jsou ojedinělá i díky své rozloze. V celé Francii téměř vůbec nenarazíte na středisko, které by svým návštěvníkům nabídlo méně jak 50 kilometrů sjezdovek. Tato střediska se řadí mezi největší a nejrozsáhlejší nejen v Evropě, ale na celém světě. I díky tomu byla Francie už třikrát vybrána jako pořadatel zimních olympijských her.

Mezi jedno z nejznámějších a nejrozlehlejších lyžařských středisek patří i oblast Tří údolí. Tento resort nabízí svým návštěvníkům přes 600 km sjezdovek a více jak 200 lanovek a vleků, které spojují tři údolí, Courchevel, Méribel a Val Thorens/Les Menuires. Obrovský komplex vznikl i spojením středisek La Plagne a Les Arcs, které dohromady mají 420 km sjezdovek a okolo 170 vleků a lanovek nebo středisek Tignes a Val d'Isère, kde je k dispozici asi stovka lanovek, vleků a přibližně 350 km sjezdovek. Střediska Tignes a Les 2 Alpes patří mezi největší a nejvýše položená ledovcová střediska ve Francii.

Pod nejvyššího evropskou horou Mont Blanc leží asi nejvýznamnější lyžařské středisko v celých Francouzských Alpách, resort Chamonix. Odtud vás druhá nejvýše položená lanovka v Evropě vyveze na vrch Aiguille du Midi, odkud vás čeká více jak 20 km dlouhý sjezd. Jedná se o jeden z nejdelších sjezdů v hlubokém sněhu na světě.

Milovníci snowboardů jistě zamíří do střediska Les 2 Alpes, kde se nachází oblast Slide Zone. K dispozici jsou tu různé kaňony, vodopády, římsy a mnohé další atrakce, na kterých můžete předvádět freestylové kousky.

© Copyright 2024 | Franouzské Alpy (Francie) | www.lyzovanifrancie.cz
Provozuje: MFAcko.cz