Letní dovolená ve Francouzských Alpách

Francouzské Alpy - dovolená v létěFrancouzské Alpy, které jsou po celém světě známé jako ráj všech milovníků lyžování, jsou hojně navštěvované také v letních měsících, kdy sem míří turisté za překrásnou přírodou a také si užít aktivní dovolenou.

Poznávat zdejší krajinu můžete především prostřednictvím velmi oblíbených horských túr. Velmi oblíbená je také cykloturistika. Jednou z velmi oblíbených oblastí je Tignes, kde panují pro lyžování vynikající podmínky nejen v zimě, ale i v létě. V letních měsících se zde ale kromě lyžování dají provozovat i další sporty, například horolezectví, paragliding, můžete si zahrát golf, beach volejbal nebo poznávat místní jedinečnou krajinu při jízdě na koni či na kole. V blízkém jezeru se můžete dokonce potápět nebo opalovat na nově zbudované pláži.

Dalším oblíbeným střediskem je La Plagne, kde se dá, stejně jako v Tignes, i v létě bez problémů lyžovat. Turisté sem v létě ale míří také ze pěší turistikou, pro kterou jsou zde k dispozice tratě se všemi stupni obtížnosti. I zde si můžete užít lezení po skalách, rafting nebo třeba canyoning. Pokud si dostatečně věříte, můžete se pokusit projít dobrodružnou dráhu, kde je nutné překonat různé mosty, lanové žebříky, sítě i klády.

V případě špatného počasí může trávit volný čas v hotelovém bazénu či v sauně, dávat si do těla v místních posilovnách a tělocvičnách nebo si zahrát tenis. K dispozici jsou také wellness centra nabízející například různé druhy masáží a kosmetických procedur.

V okolí městečka Chamonix se nachází jedny z nejlepších alpských turistických cest, jenž vás dovedou na druhý největší alpský ledovec, Mer de Glace. Na výlet si můžete zajet i do některých blízkých měst. Za návštěvu určitě stojí univerzitní město Grenoble, kde se nachází mnoho zajímavých muzeí, například Musee de Grenoble se sbírkou moderního umění. V městečku Annecy rozhodně navštivte hrad pocházející už ze 13. století.

A rovnou si zajistětě i překrásný hotel!

© Copyright 2024 | Franouzské Alpy (Francie) | www.lyzovanifrancie.cz
Provozuje: MFAcko.cz