5 je číslo, které vás při lyžování ve Francii dostane z problémů

Francouzská lyžařská střediska patří k nejkrásnějším v Evropě, ročně sem za zimními radovánkami vyrazí tisícovky lyžařů. Chystáte se letos také? Čeká vás perfektní zážitek. Jenže bezproblémový bude jen tehdy, pokud se spolehnete na „silnou pětku“ v oblasti pojištění.

Ne, modrá opravdu nestačí

Možná jste někdy narazili na názor, že pokud jedete lyžovat do členské země EU, bude vám pro případ lékařského ošetření stačit jen modrá kartička zdravotního pojištění. Není to pravda a takový omyl vás může stát i miliony korun. Proč?

Pojistky nabízí jistotu

Jako první si vyřiďte klasické cestovní pojištění do Francie. Jeho úkolem je pokrýt veškeré léčebné výlohy. Pojišťovna zaplatí převoz do nemocnice, pobyt v nemocnici, náklady na dopravu zpět do ČR, ošetření i operaci. V ideálním případě by pojistná částka měla dosahovat výše 5 000 000 Kč, protože i ve Francii se za ošetření draze platí.

Pečlivě si přečtěte VPP k pojištění do zahraničí. Zjistili jste, že se pojistka vztahuje jen na pobyt do 3 000 m.n.m., ale vy se budete pohybovat i výše? Zařiďte si doplněk v podobě připojištění pro pobyt v této výšce.

Podívejte se na aktuální nabídků zájezdů do Francouzských Alp!

Jako třetí do party se vám bude hodit pojištění odpovědnosti. Je tu od toho, aby krylo škody, které neúmyslně způsobíte druhé osobě na zdraví nebo na majetku. Že se vám to nestane? Stačí několik vteřin nepozornosti při sjezdu, narazíte do lyžaře před vámi a problém je na světě.

Čtvrtou vhodnou je úrazová pojistka. Tu si sjednejte i v případě, když si úrazové pojištění běžně platíte. A pětici ochránců uzavírá pojištění zavazadel. Chrání vaše kufry, kompenzaci dostanete ve chvíli, když je přepravce poničí, zničí, nebo ztratí.

Výhodně během 5 minut

Více než 5 minut vám nezabere, když si cestovní pojištění na hory sjednáte online. Ergo pojišťovna pro vás připravila přehlednou online kalkulačku, díky které to zvládne opravdu každý. Pojištění bude platné hned od druhého dne.

© Copyright 2024 | Franouzské Alpy (Francie) | www.lyzovanifrancie.cz
Provozuje: MFAcko.cz