Doprava a ubytování ve Francouzských Alpách

Francouzské Alpy - hotel v CourchevelFrancouzské Alpy patří mezi destinace, do kterých se dá z České republiky dopravit bez větších problémů vlastním automobilem nebo prostřednictvím autobusové dopravy. Některé cestovní kanceláře dokonce nabízejí i leteckou dopravu. Ubytování si vybíráte až podle střediska, ve kterém budete trávit svou zimní dovolenou.

V případě, že se rozhodnete vydat se do některého lyžařského střediska ve Francouzských Alpách letecky, můžete si rezervovat letenku do města Lyon. Z letiště se pak do hotelu můžete dopravit například autobusem a nebo si můžete v autopůjčovně pronajmout auto. Zpáteční letenka do Lyonu vás přijde v průměru na 2 800Kč. Na cestu se můžete vydat i osobním automobilem, počítat ale musíte s dalšími výlohami na dálniční známku a mýtné.

Během plánování své dovolené si nezapomeňte rezervovat ubytovací zařízení nějaký ten měsíc dopředu. To platí především v případě, že se do Francouzských Alp chystáte v zimních měsících.

Na svou zimní dovolenou můžete rovněž vyrazit autobusem, a to jak s některým autobusovým dopravcem, tak soukromým autobusem některé cestovní kanceláře. Pokud se rozhodnete pro autobusového dopravce, přijedete, stejně jako v případě letecké dopravy, nejdříve do Lyonu a z něj se pak do střediska vydáte autobusovou linkou. S cestovní kanceláří přijedete rovnou až k vašemu hotelu. Za autobus zaplatíte necelé dva tisíce korun. Podobné je to i v případě, že si jako dopravní prostředek zvolíte vlak.

Pokud jde o ubytování, po celé oblasti, kde se rozprostírají Francouzské Alpy, se nachází celá řada lyžařských středisek s dostatečným množstvím různých ubytovacích zařízení. Kromě různých typů hotelů, levnějších hostelů či penzionů se můžete ubytovat také v prázdninovém domě nebo areálu, ale také ve venkovském domě. K dispozici jsou také horské chaty, kterým se říká chalet a pronajmout si je můžete jak celé, tak jen některou část.

© Copyright 2024 | Franouzské Alpy (Francie) | www.lyzovanifrancie.cz
Provozuje: MFAcko.cz